Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
6.7.2013
Odpoledne jsme vyrazili pěšky na Lovoš. S námi šli babička, děda, teta Jana, strejda Petr, Toník a Jára. Tatínek si cestu na Lovoš pamatuje jako pohodovou a tak jela Eliška na kočárku. Ovšem časy se mění a cesta od louky pod Lovošem až na rozcestí v sedle mezi Lovošem a Kybičkou byla pro kočárek nevhodná. Nejen že byla celá zarostlá a úzká, ale místy byly uměle vytvořeny i schody. Naštěstí na Lovoši bylo příjemně, restaurace otevřená a příjemný výhled na České středohoří.
 
P7061290-upr_postcard.jpg
1.1.2008
            Protože se říká „Jak na Nový rok tak po celý rok“, udělali jsme si hned na Nový rok výlet. Každoročně se stovky lidí z Lovosic a okolí, v poslední době i z nedalekého Německa, vydávají na Novoroční výstup na blízký kopec Lovoš. Poprvé jsme se letos tohoto výstupu zúčastnili i my.
            Dopoledne jsme se autem přemístili do Lovosic k rodičům. Odsud jsme se, společně s maminkou a se sestrou a její rodinou, vydali na samotný vrchol Lovoše (570 m.n.m.). Cesta vzhůru je asi 2 km. Šlo se stále do kopce a od posledních zahrádek, po vstupu do lesa, po zasněžené lesní cestě. Cesta byla pěkně uklouzaná, ale i tak jsme byli na vrcholu, kde je turistická chata, už po necelých dvou hodinách. I když jsme na vrchol dorazili už v půl dvanácté, byli jsme ten den až 276. a 278. výletník. V chatě si Lenča dala čaj a před chatou jsme se posílili na zpáteční cestu výbornou grilovanou ústeckou klobásou.
            Jestli cesta vzhůru byla kvůli sněhu náročná, tak cesta dolu byla ještě horší. Sice jsme byli zpátky u rodičů poměrně rychle, ale cesta lesem byla díky již stovkám prošlých lidí pěkně uklouzaná. Místy se ani nedalo jít a tak bylo lepší se raději klouzat. V tomto duchu to nejlépe pojala Danuška, která značnou část lesní cesty sjela v sedě po zadku.
            I přes tyto drobné potíže při zpáteční cestě se výlet na Lovoš vydařil a příjemně jsme strávili první den nového roku.
 
Lovoš 002-upr_postcard.jpg
Lovoš 003-upr_postcard.jpg
1.5.2007
Lovoš 002-upr_postcard.jpg
Velikonoce 2002
image00074_postcard.jpg
podzim 2001

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1563 | 34%)
Ne (1472 | 32%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one