Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Dnešní krásný slunečný den jsme využili k návštěvě Tiských stěn. Tiské stěny jsou pískovcovým městem u obce Tisá, asi deset kilometrů severně od Ústí nad Labem, v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Tiské stěny jsou nejznámějším skalním městem Českého Švýcarska.

            Do stěn se nejlépe dostanete přímo z obce Tisá, kde u místního kostele je několik parkovišť. Přímo z parkoviště je značená turistická cesta, která Vás dovede přímo ke vstupu do skal na Skalní náměstí. Zde máte možnost projít stěny po dvou značených trasách. První okruh je nazván Malé stěny a druhý Velké stěny. Doporučujeme projít obě trasy, vždyť dohromady je to asi pět kilometrů a jde se většinou po rovině. Cesta Vás občas zavede po kamenných, či železných, schodech na různé vyhlídky. Ze Západní vyhlídky je krásný výhled na České středohoří či Krušné hory a na dvě nedaleké větrné elektrárny. Jednotlivé sklaní útvary mají i své názvy, např. Napoleonova bota, Sloní noha, Úly, Orlí hlava, Hřib, Želva či Tank. Mezi jednotlivými skalními útvary vznikla prostranství, která také dostala své názvy. Patří mezi ně např. Rytířský sál, Průrva, Poustevna, Ovčinec či Kravín. Mezi skalami si můžete vyzkoušet i svou tloušťku, když se pokusíte protáhnout skalními průrvami jako jsou Krejčovská ulička či Zkouška štíhlosti.

            Některé skalní útvary dosahují až výšky 70 metrů a celé Tiské stěny dosahují nadmořské výšky až 613 m.n.m. Tento výlet by si neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád nádhernou přírodu a skalní města. Osobně si myslíme, že tento výlet je vhodný i pro rodiny s malými dětmi, které si po cestách vedených mezi skalami jistě užijí mnoho zábavy.

9.5.2008
Tiské stěny 007-upr_postcard.jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1563 | 34%)
Ne (1472 | 32%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one